Severský turnaj v malé kopané 2015

14.06.2015 13:02

Dne 13. 6. 2015 se na dětském hřišti v Růžodole I uskutečnil již tradiční Severský turnaj v malé kopané 2015, ve kterém se opět utkala družstva dětí z dětských domovů Libereckého kraje. Akce byla podpořena Sportovním fondem a Fondem zdraví Statutárního města Liberec a neobešla by se bez podpory dalších sponzorů a partnerů. Celý turnaj proběhl za krásného počasí korektně a v přátelském duchu fair play, nad čímž dohlíželi přísní, ale spravedliví rozhodčí v podobě mj. poslance Poslanecké sněmovny parlamentu ČR a bývalého reprezentanta ve skocích na lyžích Pavla Ploce a známého libereckého fotbalisty Jana Nezmara. V letošním ročníku se spolu utkala celkem čtyři družstva v kategorii "B" (děti 10 - 14 let) a tři družstva v kategorii "A" (děti 5 - 9 let). V každé kategorii doplnilo soutěžní družstva dětí z dětských domovů i družstvo hasičů. V obou kategoriích se hrálo systémem "každý s každým". Vítězem letošního turnaje se mezi staršími dětmi stalo družstvo z dětského domova v Jablonci nad Nisou, druhé skončilo družstvo hasičů a na třetím místě se umístily děti z dětského domova v Krompachu. V kategorii mladších dětí vítězství vybojovalo družstvo hasičů, na druhém místě skončily děti z dětského domova v Krompachu a třetí místo si odvezlo družstvo dětí z dětského domova v České Lípě. Stejně jako každý ročník byli i letos oceněni nejlepší střelci a brankáři z obou kategorií. Všechny zúčastněné děti celý turnaj odehrály v dresech dodaných firmou Topforsport, které si po skončení turnaje odvezly s sebou, dále obdržely ručně vyráběnou medaili, kterou vyrobili lidé se zdravotním postižením v chráněné dílně občanského sdružení Tulipan. Zástupcům dětských domovů zúčastněných družstev byly ještě předány finanční poukazy na odběr sportovního zboží u partnera akce Sport Brzák, na které se velkou měrou podílelo i OVV ČSSD Liberec. Velké poděkování patří všem zúčastněným, pořadatelům a dalším významným sponzorům, bez kterých by tento tradiční turnaj nemohl proběhnout!!!