Fotbalový turnaj 2014

19.05.2014 09:57

Dne 17.5.2014 se na našem hřišti uskutečnil tradiční "Severský turnaj v malé kopané 2014", ve kterém se utkala družstva dětí z dětských domovů Libereckého kraje. Záštitu nad akcí převzali kandidáti do EP Judr. Richard Falbr a Dipl. Kfm. Lukáš Vorel. Přestože nám všem opět nepřálo počasí, celý turnaj proběhl korektně a v přátelském duchu fair play. V letošním ročníku se spolu utkala celkem čtyři družstva v kategorii "B" (děti 10 - 14 let) systémem "každý s každým" a dvě družstva v kategorii "A" (děti 5 - 9 let), která spolu sehrála dvě utkání. Vítězem letošního turnaje se mezi staršími dětmi stalo družstvo z Deštné, které porazilo družstvo z Jablonce nad Nisou v celkovém hodnocení pouze rozdílem ve skóre. Na třetím místě se pak umístily děti z Jablonného v Podještědí. Ve vzájemném dvouzápasovém klání mladších dětí pak s přehledem zvítězili fotbalisté z dětského domova v Jablonném v Podještědí, před borci z Krompachu, kteří jim zdatně v obou utkáních vzdorovali. Stejně jako každý ročník byli i letos oceněni nejlepší střelci a brankáři z obou kategorií. Nejlepšími kanonýry se stali Kevin Hangurbadžo z Jablonného v Podještědí (kategorie A) s pěti brankami a Dominik Procházka (kategorie B) z Deštné se sedmi přesnými zásahy. Za nejlepší výkony mezi třemi tyčemi byli oceněni Milan Demeter (kategorie B) z Krompachu a Jan Gyngo z Jablonného v Podještědí. Při výběru pohárů pro vítěze nezvolili pořadatelé klasické poháry, ale dali přednost ručně vyráběným pohárům lidmi se zdravotním postižením z chráněné dílny občanského sdružení Tulipán. Zástupcům dětských domovů zúčastněných družstev byly předány finanční poukazy v hodnotě 12.500 Kč na odběr sportovního zboží u partnera akce Sport Brzák. Velké poděkování patří všem zúčastněným, pořadatelům a sponzorům, bez kterých by tento tradiční turnaj nemohl proběhnout!!!